2021.12.29 godz. 18:12 Wieszowa, Śląskie

Czy jest przedawnienie długu po zmarłym ?

Wyjaśnienie sytuacji

Dostałam pismo z firmy Best że mam do spłacenia dług po tacie .W 2002 wziął kredyt gotówkowy a zmarł w 2005 roku .Pierwsze pismo z bestu dostałam 2 lata temu i pisało że mam do zapłaty ponad 3 tysiące .Dział w piśmie napisane jest że dali mi jednorazową propozycję żeby spłacić prawie 2 tysiące .Czy jest przedawnienie długu i czy pisać pismo do bestu jeśli dług jest przedawniony .A może lepiej nic nie pisać ?

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Zenon Depta

Rybnik, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Gru 2021 08:41

Proszę nic nie robić. Spadkobierca dziedziczy również wszelkie instytucje prawa cywilnego. W tym przedawnienie roszczeń.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)