2022.12.27 godz. 13:42 Zamość, Kujawsko-pomorskie

Czy jest szansa że sąd ograniczy prawa ojcu.

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, czy jest szansa że sąd ograniczy ojcu dziecka prawa do niego jeśli pamięta o urodzinach, kupuje prezenty, przyjeżdża do dziecka, interesuje się nim i płaci regularnie alimenty ?

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Marcin Długaszek

Lublin, Lubelskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Gru 2022 18:14

Dzień dobry. Sąd może ograniczyć władzę rodzicielską jednemu bądź obojgu rodzicom, jeżeli uzna, że dobro dziecka za tym przemawia. Trudno odpowiedzieć jednoznacznie na tak sformułowane pytanie, nie znając dokładnej sytuacji pomiędzy rodzicami oraz dzieckiem, a przede wszystkim argumentacji jaka została lub zostanie podniesiona we wniosku. Argumenty, które zostały zawarte w pytaniu na pewno działają na korzyść ojca, ale to szczątkowe informacje, na podstawie których nie da się powiedzieć wiele.