2021.06.30 godz. 18:39 Opole, Opolskie

Czy jest taka możliwość aby moja mama wystąpiła do sądu z wnioskiem o alimenty ode mnie w momencie kiedy to ona jest moim dłużnikiem?

Wyjaśnienie sytuacji

Mam obecnie 24 lata. Moja mama nie interesowała się mną większa polowe mojego życia, mało tego jest dłużna mi 20tys złotych zaległych alimentów które ściąga jej komornik. Chciała bym się zrzekła zaległych alimentów i umorzyla jej dług a w momencie kiedy odmówiłam zaczęła mnie straszyć ze poda mnie do sądu o alimenty na nią poniewaz pracuje i mieszkam zagranica.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 01 Lip 2021 07:35

W mojej ocenie szanse Pani mamy na uzyskanie alimentów od Pani są niewielkie. Sprzeciwiają się temu zasady współżycia społecznego.