2024.01.04 godz. 11:40 Płock, Mazowieckie

Czy jest to możliwe żeby pracodawca przyjmujący na staż nie otrzymał refundacji kosztów skoro jest to zawarte w umowie?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam Prowadzę własną działalność gospodarczą, przyjęłam na staż osobę na 4 miesiące. Jest to umowa w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską. Organizator wypłacał uczestnikom miesięczne stypendium stażowe. Ja jako pracodawca i opiekun stażysty miałam mieć wypłacone, tzw. refundację kosztów. Jest to ujęte w umowie, choć teraz nie jestem pewna czy nie było tu jakiegoś "haczyka " Staż zakończył się 06 grudnia 2023r. Do tej pory nic nie dostałam, wczoraj dzwoniłam do tych osób co prowadziły projekt i powiedzieli że nie mają pieniędzy dla pracodawców. Proszę o wskazówki

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Ilona Bałdyga

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Sty 2024 11:53

Trzeba by zapoznać się z umową i jej warunkami by odpowiedzieć na pytanie czy w tym konkretnym przypadku jest obowiązek zwrotu kosztów czy nie.

Zmodyfikowano dnia: 07 Sty 2024 11:53