2022.02.05 godz. 14:09 Chełm, Lubelskie

Czy jestem jedyna osoba posiadająca prawa do mieszkania?

Wyjaśnienie sytuacji

W 2012 roku kiedy mialam 15 lat bylismy z dziadkiem i tata u notariusza i dostalam "darowizne" w postaci spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu w którym mieszkali. Od tej pory rachunki przychodzą na mnie. Dziadek z tatą zmarli i mieszkanie stało puste. Teraz zmarla również moja mama więc chce sprzedać bądź wyprowadzic się do mieszkania po dziadku.Problem w tym ze mam dwie siostry które myślą że mieszkanie po dziadku należy w 1/3 do każdej z nas a w akcie notarialnym nie ma żadnej wzmianki o siostrach. Moje pytanie to: czy jestem jedyna osoba która może rozporzadzac lokalem po dziadku

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Lut 2022 16:35

Dzien dobry, jeżeli otrzymała Pani darowiznę od dziadka to jest Pani wyłączna właścicielka mieszkania. Pozdrawiam