2019.02.18 godz. 19:59 -

czy jestem zobowiązany do złożenia wniosku o rejestrację w BDO

Wyjaśnienie sytuacji

Posiadam decyzję zatwierdzającą program gospodarki odpadami ważną do 2021 r. Jesteśmy firmą budowlano-instalacyjną i w związku z tym wytwórcą odpadów ale nie jesteśmy firmą • wprowadzającym sprzęt, • autoryzowanym przedstawicielem, • zbierającym zużyty sprzęt, • prowadzącym zakład przetwarzania, • prowadzącym działalność w zakresie recyklingu, • prowadzącym działalność w zakresie innych niż recykling procesów odzysku, • organizacją odzysku sprzętu elektrycznego i elektronicznego, i czy musimy składać wniosek o rejestrację w BDO

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Ekspert casum.pl

Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Lut 2019 12:18

Dzień dobry, proszę zwrócić uwagę na art. 50 ustawy o odpadach: https://www.lexlege.pl/ustawa-o-odpadach/art-50/ Sa tam wymienione podmioty, które muszą złożyć wniosek o wpis.