2022.04.19 godz. 22:08 Brody Pomorskie, Pomorskie

Dyskryminacja

Wyjaśnienie sytuacji

Czy jeżeli firma usuneła niepełnosprawną osobę ze swojej gry komputerowej, to jest to legalne i czy jest to rasizm?

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Marcin Długaszek

Lublin, Lubelskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Cze 2022 13:14

To zbyt ogólne informacje, a sprawa dyskryminacji jest z reguły wielowątkowa, nie da się więc w sposób sensowny odniść do problemu bez szczegółowego przedstawienia okoliczności calej sprawy. Na pewno nie jest to rasizm, gdyż w grę nie wchodzi rasa, ale niepełnosprawność.