2023.10.10 godz. 18:38 Toruń, Kujawsko-pomorskie

Czy jeżeli jestem współwłaścicielem samochodu mogę go udostępnić mojej mamie?

Wyjaśnienie sytuacji

Mój tata jest współwłaścicielem samochodu. Są w trakcie rozwodu. Zagroził mi, że jak udostępnię matce samochód to zgłosi kradzież na policję. Samochód de facto jest mój. Jednak w rzeczywistości widniejemy oboje w dowodzie rejestracyjnym.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Paź 2023 09:55

dzień dobry, jako współwłaściciel może Pani udostępnić pojazd.