2023.04.12 godz. 17:23 Zabrze, Śląskie

Czy jezeli jestem zatrudniony na umowe zlecenie i jest w niej podany okres wypowiedzenia musze sie do niego dostosowac?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, chce zwolnic się z pracy w trybie natychmiastowym i jestem zatrudniony na umowie zlecenie. W umowie podany jest okres wypowiedzenia do 2 tygodni. Czy w umowie zlecenie obowiązuje okres wypowiedzenia, jezeli jest podany w umowie.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Kwi 2023 10:56

dzień dobry, tak w przypadku umowy zlecenie obowiązuje co do zasady okres wypowiedzenia, który jest w niej wskazany..