2023.03.16 godz. 15:28 Białystok, Podlaskie

Holandia.

Wyjaśnienie sytuacji

Czy jeżeli pracując na fazie B, dostanę dni wolne od agencji z powodu braku pracy dla mnie, agencja ma obowiązek wypłacić mi należne?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Mar 2023 15:08

Tak. Faza B gwarantuje określoną liczbę godzin pracy w tygodniu / miesiącu i brak pracy stanowi ryzyko pracodawcy. Pracodawca ma obowiązek zapłaty za liczbę godzin gwarantowanych