2020.11.09 godz. 16:00 Kołobrzeg, Zachodniopomorskie

Czy kiedy dostałam wezwanie do stawienia się w areszcie do odbycia kary zamienne pozbawienia wolności w wymiarze 120dni z art.226kk moge jeszcze uniknąć odbycia kary w warunkach izolacji penitencjarnej?

Wyjaśnienie sytuacji

Kara została zamieniona mi z kary ograniczenia wolności na karę pozbawienia wolności. Co mogę zrobić by tego uniknąć? Czy jeszcze mogłabym coś zrobić? Sama wychowuje 21 miesięcznego syna,jego ojciec nie żyje. Ma tylko mnie. Nie mogę go zostawić. Czy jest jeszcze jakaś nadzieja??

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Artur Ślemp

Rzeszów, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Lis 2020 17:33

Proszę jak najprędzej złożyć oświadczenie że wykona Pani karę ograniczenia wolności i podda się wszystkim rygorom z nią związanym, z jednoczesnym wnioskiem o wstrzymanie wykonania kary pozbawienia wolności. Proszę zapoznać się z art. 65a kodeksu karnego wykonawczego - jest to najrozsądniejsze wyjście z sytuacji.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)