2021.06.17 godz. 17:28 Bochnia, Małopolskie

Czy komornik ma obowiązek informować co robi z pieniędzmi z zajęcia wynagrodzenia.

Wyjaśnienie sytuacji

Mam kilka długów wobec różnych wierzycieli i kiedyś na bieżąco dostawelm od komornika wykaz jak dzielił moje pieniądze zajęte z wynagrodzenia za pracę, od dłuższego czasu połowa wypłaty jest nadal zajęta a nie otrzymałem wykazu podziału zajętych srodkow. Czy to zaniechanie komornika ?

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Zenon Depta

Rybnik, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Cze 2021 21:27

Nie jest to zaniechanie. Wystarczy zawnioskować o rozliczenie spraw. Nie ma obowiązku przysyłać rozliczeń bez wniosku dłużnika
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)