2020.07.14 godz. 18:02 Katowice, Śląskie

Czy komornik ma prawo zająć czyjeś zasiłki na moim koncie?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, moje konto zostało zajęte przez komornika. Mój ojciec otrzymuje chorobowe za pośrednictwem mojego konta (nie jest współwłaścicielem). Czy komornik miał prawo zająć całość chorobowego?Czy mam prawo domagać się zwrotu? Wspomnę, że w transakcji, prócz oznaczenia, jest on wskazany jako odbiorca. Z góry dziękuję za informację.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Lip 2020 11:35

w tej sprawie proszę zadzwonić do komornika i przedstawić mu sytuację. Jak sam Pan wskazał komornik zajął Panu konto, ale on nie sprawdza komu przelewają i za co, od tego są osoby pracujące w Banku. One z kolei nie mogą same decydować, jeżeli jest zajęcie komornicze. Proszę w takim razie tak jak wskazałam wyżej zadzwonić do komornika.