2019.09.19 godz. 12:28 Turek, Wielkopolskie

CZY KOMORNIK MOŻE PODJĄĆ EGZEKUCJE OPIERAJĄC SIĘ POSTANOWIENIU SĄDU ( E -SĄD ) Z DNIA 2011-12-02 ORAZ NAKAZIE ZAPŁATY Z DNIA 2011-10-13

Wyjaśnienie sytuacji

Komornik zawiadomił mnie o wszczęciu egzekucji na podstawie postanowienia Sądu Rejonowego w Lublinie z dnia 2011-12-02 oraz na podstawie nakazu zapłaty z dnia 2011-10-13, oraz wezwał do złożenia wykazu majątku. Wierzyciel pierwotny nie jest mi znany właścicielem długu jest Prokura Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty we Wrocławiu -

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Burtowy

Poznań-Jeżyce, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Wrz 2019 09:37

Tak, może - nakaz zapłaty z e-sądu jest tytułem egzekucyjnym, który wraz z klauzulą wykonalności może stanowić podstawę egzekucji. Fundusz prawdopodobnie kupił jakiś dług Pana, lub kogoś o tych samych danych. Najlepiej jest sprawdzić w aktach na jaki adres doręczono nakaz, bo jeśli na nieprawidłowy - może Pan nadal wnieść od niego sprzeciw wraz z wnioskiem o przywrócenie terminu (w ciągu 7 dni od dowiedzenia się o adresie). Wtedy wnosi Pan też o zawieszenie egzekucji.

Zmodyfikowano dnia: 27 Wrz 2019 09:44