2022.03.10 godz. 18:41 Przysucha, Mazowieckie

Czy komornik moze przejąć mieszkanie za długi zony

Wyjaśnienie sytuacji

Mam pytanie żona zmarła mieliśmy rozdzielność majątkowa mieszkanie było na mnie czy za jej dlugi komornik moze przejąć mieszkanie lub coś takiego Z góry dziękuję za odpowiedź

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Światłowski

Tarnów, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Mar 2022 21:04

Jeżeli żona miała długi i zmarła powinien Pan rozważyć odrzucenie spadku. Jeśli Pan tego nie zrobił odziedziczy Pan z ustawy zadłużony spadek. Jeśli żona zmarła przed październikiem 2015 r. odziedziczył Pan spadek wprost jeśli po tej dacie i nie złożył oświadczenia to z dobrodziejstwem inwentarza.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)