2024.02.04 godz. 03:12 Grabownica Starzeńska, Podkarpackie

Czy komornik może zająć dom, którego jestem współwłaścicielem

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Moi rodzice byli współwłaścicielami domu. Po rozwodzie rodziców, mój ojciec przepisał swoją część na mnie, więc aktualnie razem z matką jesteśmy współwłaścicielami nieruchomości. 1/2 należy do mnie, a 1/2 do niej. Budynek nie jest "fizycznie" podzielony. Nie mamy oficjalnie wydzielonych pomieszczeń, żadnych ścianek dzielących dom na pół itd. Ostatnio dowiedziałam się, że moja matka ma długi. W związku z tym zastanawiam się, czy komornik w takim wypadku mógłby zająć i w najgorszym wypadku zlicytować dom, którego jestem współwłaścicielem?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Robert Różycki

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Lut 2024 06:53

Dzień dobry, jeżeli wartość długów będzie znaczna, to komornik będzie miał prawo egzekwować udział w nieruchomości, należący do Pana mamy. Pozdrawiam,