2022.05.04 godz. 11:48 Skierniewice, Łódzkie

Czy komornik może zająć wynagrodzenie na podstawie tytułu wykonawczego-nakazu zapłaty wydanego w elektronicznym postępowaniu upominawczym z dnia 30.09.2014 ?

Wyjaśnienie sytuacji

Tydzień temu dostałam pismo od komornika z Łodzi w sprawie egzekucyjnej z wniosku wierzyciela Centauris 2 Niestandaryzowany Sekuryzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty z Wrocławia, reprezentowany przez White Berg Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych we Wrocławiu . Pismo dotyczy wszczęcia przez komornika egzekucji kwoty 1500 zł plus koszty na podstawie elektronicznego postępowania przed sąd Lublin z dnia 30.09.2014,z klauzulą wykonalności z dnia 05.12.2014. Brak innych dokumentów, tylko zawiadomienie o wszczęciu egzekucji. Czy ten dług nie jest przedawniony?? Czy komornik ma prawo do zajęcia?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Maj 2022 12:20

Dług stwierdzony nakazem zapłaty nie jest przedawniony.

Zmodyfikowano dnia: 04 Maj 2022 12:21
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)