2020.10.09 godz. 18:14 Jelenia Góra, Dolnośląskie

czy kuzynka ma prawo żądać pieniedzy za rzekomo wykonany remont nie mając faktur

Wyjaśnienie sytuacji

witam po śmierci mojej mamy powierzyłam kuzynce pod opiekę mieszkanie ponieważ ja byłam w klasztorze. kuzynka mogła korzystać z tego mieszkania i dbać o nie do mojego powrotu podpisując dokumenty dotyczące mojego mieszkania podpisałam również zgodę na wykonanie remontu{miałam dostać faktury} których nigdy nie dostałam czy na podstawie tylko spisanego oświadczenia bez faktur kuzynka ma prawo żądać ode mnie pieniędzy za wykonany remont którego w rzeczywistości nie było na dowód tego jest obecna właścicielka tego mieszkania bardzo dziękuje i czekam na odpowiedź

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sonia Konieczniak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Paź 2020 20:00

Szanowna Pani, w opisanym przez Panią przypadku, aby skutecznie dochodzić wobec Pani zapłaty za remont lokalu, musi udowodnić jaki był jego zakres i koszty. Takimi dowodami mogą być nie tylko faktury ale inne dokumenty jak potwierdzenia zapłat poparte zeznaniami, fotografie wykonanych prac i inne. Z poważaniem adwokat Sonia Konieczniak