2023.09.04 godz. 22:23 Annopol, Lubelskie

Czy mając długi rodzic może przepisać na mnie dom?

Wyjaśnienie sytuacji

Mieszkam z moją mamą w domu który to ona kupiła,jest jedyną właścicielką Na mnie chce przepisać bo podjęłam się opieki nad nią, problemem jednak jest to że mam długi które spłacam ratami. Czy matka może przepisać na mnie dom ? Czy komornik wejdzie i zajmie coś w kwocie długu mimo że spłacam ? Dom został wyremontowany przez mojego narzeczonego który się wprowadził do mnie boję się że matka może nas wyrzucić na bruk, Co robić jak nie chce przepisać na mnie domu ? Czy jest inny sposób na to żebym miała pewność że mnie nie wyrzuci z domu?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Urszula Zych

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Wrz 2023 19:09

Mama może Pani przekazać dom w darowiźnie - Komornik może jednak wówczas zająć dom za długi w ramach egzekucji. Jednocześnie, przy darowiźnie można ustanowić służebność mieszkania/ dożywocia dla mamy.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)