2021.08.04 godz. 12:31 Piotrków Trybunalski, Łódzkie

Czy mając ojca w więzieniu mogę zrobić aplikację sędziowską?

Wyjaśnienie sytuacji

Mój tata został umieszczony w zakładzie karnym. Czy w tej sytuacji jeśli jestem na prawie, przeszkodzi mi to w jakiś sposób podczas robienia aplikacji ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Sie 2021 13:34

Dzień dobry, nie jest to żadna przeszkoda. Odpowiednie wymogi ustawowe na poszczególne aplikacje dotyczą samych aplikantów i wykonujących później zawody prawnicze, a nie członków ich rodzin. Pozdrawiam, adw. Michał Filec