Treść zapytania

2019.07.09 godz. 18:40 Kościerzyna, Pomorskie

Pozwolenie wodnoprawne

Wyjaśnienie sytuacji

Czy mając zgodę gestora sieci na odprowadzanie ścieków przemysłowych pochodzących ze stacji demontażu pojazdów dodatkowo potrzebuję pozwolenia wodnoprawnego?

Odpowiedzi prawników:


Radca prawny

Jacek Zandecki

Poznań, Wielkopolskie

(9 opinii)

Odpowiedział(a) dnia: 12 Lip 2019 13:40

Tak! Zgodnie z art. 392 Ustawy z dnia 20 lipca 2017 r. Prawo wodne, wprowadzanie ścieków przemysłowych do wód, do ziemi lub urządzeń kanalizacyjnych wymagają uzyskania pozwolenia wodnoprawnego. Zgoda gestora sieci na wprowadzanie ścieków do urządzeń kanalizacyjnych stanowi niezbędny załącznik do uzyskania przedmiotowego pozwolenia wodnoprawnego. Zgodnie z art. 400 ust. 3 ww. ustawy pozwolenie to wydawane jest na okres nie dłuższy niż 4 lata od dnia, w którym decyzja stała się ostateczna.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)
Tak Nie

Chcę dodać odpowiedź!

  • Jeśli jesteś prawnikiem Zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
  • Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.

Dodaj odpowiedź