2023.11.17 godz. 12:07 Konin, Wielkopolskie

Czy małżonek może sprzedać auto po śmierci żony

Wyjaśnienie sytuacji

Właścicielami samochodu byli małżonkowie, żona która była wpisana w dowodzie rejestracyjnym jako współwłaściciel zmarła .Małżeństwo nie miało rozdzielczości majątkowej. Czy w tym przypadku żyjący małżonek (własciciel samochodu) może sprzedać samochód? Czy musi być przeprowadzona sprawa spadkowa?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Lis 2023 12:19

Współwłaściciel może zbyć wyłącznie swój udział we współwłaasności. Aby stał się właścicielem całego samochodu koneiczne jest postępowanie spadkowe (a także podział majątku wspólnego i dział spadku jeśli jest więcej spadkobierców ustawowych). W razie pytań lub wątpliwości zapraszam do kontaktu e-mail: slawomir.suski@adwokatura.pl (www.adwokatsuski.pl)
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)