2023.04.18 godz. 21:39 Toruń, Kujawsko-pomorskie

Czy mam iść na Policję albo do prokuratury czy gdzie powinienem się skierować dalej? Czy mam szansę wygrać tę sprawę? Jakie są konsekwencje? Błagam o pomoc.

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Mam już prawie jednoosobową działalność gospodarczą i zatrudniam jednego pracownika - mojego tatę. Życie mi się po prostu zawaliło... Okazało się, że mój tata przez cały ten czas oszukiwał mnie, ukrywał za moimi plecami ogrom spraw, podpisywał za mnie umowy, pobierał zaliczki w ogromnych ilościach! W internecie odnalazłem informacje, że pobierał zaliczki nawet nie zamawiając produktów - okien czy rolet. Klienci stworzyli grupę i dążą do stworzenia pozwu zbiorowego i wypisują do moich znajomych na FB. Straciłem wszelkie chęci do życia i nie wiem do kogo skierować się o pomoc.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Kwi 2023 10:25

Nie ulega wątpliwości, że może ponosić Pan odpowiedzialność za dokonania własnego pracownika. Nie umniejsza to jednak winy ojca i być może konieczne będzie złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez ojca. Być może tylko w ten sposób będzie Pan w stanie przyjąć taktykę obrony przed ewentualnym zawiadomieniem i roszczeniami cywilnymi. Zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)