2022.05.30 godz. 16:18 Tychy, Śląskie

Czy mam prawa do mieszkania w którym jestem zameldowana a mąż dostał je w trakcie małżeństwa w darowiznie od swoich rodziców.

Wyjaśnienie sytuacji

Mamy wspólnotę małżeńską i jestem zameldowana razem z dzieckiem w tym mieszkaniu. Zaraz po ślubie mąż dostał mieszkanie w darowiznę od rodziców i razem z tym mieszkaniu zamieszkaliśmy. Mamy wspólna córkę. Dopytuje o to gdyz jestesmy w separacji i chciałabym się starać o mieszkanie z tbs-u i wiem że wymagane jest aby nie posiadać praw do innego mieszkania

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Maj 2022 17:46

Nie ma Pani praw do tego mieszkania jeśli darowizna była tylko na meża. Ma Pani prawo tam mieszkać, póki są Państwo małżeństwem. Czy mają Państwo separację sądową?
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)