2023.07.19 godz. 12:15 Kielce, Świętokrzyskie

Czy mam prawo do nieruchomości, którą otrzymał mąż jako darowiznę po ślubie?

Wyjaśnienie sytuacji

Mąż otrzymał jako darowiznę nieruchomość, która nie nadaje się do zamieszkania, trzeba przeprowadzić kapitalny remont bo jest to budynek z lat 50, będziemy musieli włożyć w to wszystkie nasze oszczędności. Stąd moje pytanie czy jako żona mam do budynku jakieś prawo ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Lip 2023 12:40

Nie. Rozwiązaniem dla Pani najbardziej korzystnym będzie rozszerzenie wspólności majątkowej - na tej podstawie darowizna jako majątek osobisty wejdzie w skład majątku wspólnego.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)