2021.08.17 godz. 13:45 Szczecin, Zachodniopomorskie

Czy mam prawo do widywania wnuczki matka dziecka nie wyraża na to zgody

Wyjaśnienie sytuacji

Moja wnuczka urodziła się 2021 roku w czerwcu przez okres ciąży pomagałam finansowo oraz zakupiłam wszystkie potrzebne zeczy dla wnusi ,niestety mój syn nie związał się z matką swojej córki i teraz matka zabroniła wszelkich kontaktów z dzieckiem całej rodzinie oraz ojcu dziecka bez podania przyczyny czy mogę się starać prawnie o widzenia z wnuczka dziekuje

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Sie 2021 19:22

Dzień dobry! W opisanej sprawie sugeruję skierowanie wniosku do sądu o uregulowanie kontaktów z wnuczką na zasadzie uregulowania art. 113 i art. 113(6) kodeksu rodzinnego i opiekuńczego.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)