2020.01.23 godz. 18:45 Zamość, Lubelskie

wywłaszczenie działki

Wyjaśnienie sytuacji

Czy mam prawo do zwrotu wywlaszczonej działki pod budowę zakladu, który ogłosił upadłość w latach 90 tych a teren z zabudowaniami przejęła prywatna spółka wykonująca podobne usługi?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Eleonora Markowicz

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Sty 2020 10:52

Za mało informacji, żeby móc odpowiedzieć na to pytanie. Kiedy miało miejsce wywłaszczenie, jak był określony cel wywłaszczenia, czy został on zrealizowany, tj. jeśli pod budowę zakładu, to rozumiem, że został on zbudowany, działał, a następnie doszło do jego upadłości? Generalnie rzecz biorąc możliwości zwrotu wywłaszczonych działek były, jeśli nie został zrealizowany cel wywłaszczenia.