2019.03.22 godz. 14:09 Kraków, Małopolskie

czy mam prawo ubiegać się o lokal socjalny przy eksmisji komorniczej z lokalu własnościowego sprzedanego w drodze licytacji komorniczej/

Wyjaśnienie sytuacji

wg art.14 ust.4 Ustawy o ochronie lokatorów.. należę do osób uprawnionych (emerytka korzystająca ze świadczeń z MOPS), mam być eksmitowana z lokalu Własnościowego sprzedanego w drodze licytacji komorniczej, czy mogę ubiegać się o lokal socjalny tzn.informując komornika, który przystąpił do eksmisji, że chcę wystąpić do sądu z pozwem o przyznanie mi lokalu socjalnego i czy komornik wstrzyma wtedy eksmisję. Zaznaczam,że nie mam prawa do żadnego innego lokalu. Po przeczytaniu art.14 ust.4 a następnie ust.7 nie jestem pewna czy eksmisja z lokalu WŁASOŚCIOWEGO daje mi szansę na lokal socjalny?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Ekspert casum.pl

Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Mar 2019 12:29

Dzień dobry, przepis art.14 ust. 7 stanowi: "przepisu ust. 4 nie stosuje się do osób, które utraciły tytuł prawny do lokalu niewchodzącego w skład publicznego zasobu mieszkaniowego..." Art.2 ust. 1 pkt 11 tłumaczy nam dodatkowo co to jest publiczny zasób mieszkaniowy, mianowicie: "należy przez to rozumieć lokale wchodzące w skład mieszkaniowego zasobu gminy albo lokale stanowiące własność innych jednostek samorządu terytorialnego, samorządowych osób prawnych tych jednostek, Skarbu Państwa lub państwowych osób prawnych;"
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)