2024.10.08 godz. 13:13 Opoczno, Łódzkie

Czy mam prawo żądać od byłego męża spłaty połowy lub części zadłużenia?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Aktualnie jestem po rozwodzie. W Trakcie małżeństwa wzięłam kredyty które przeznaczone zostały na remont domu w którym mieszkaliśmy w trakcie małżeństwa ( dom jest własnością teściowej, przynajmniej takie mam informacje) . Mam faktury na zakup materiałów. Kredyty są na mnie ponieważ były mąż nie miał żadnej umów o pracę. Teraz kiedy wszystko zostało tam mąż nie poczuwa się do płacenia kredytu wraz ze mną bo twierdzi że są to moje kredyty a ja wyprowadziłam się z własnej woli. Czy mam prawo żądać od niego części wkładu w ten dom i zapewnienia ze będzie spłacał też ten kredyt

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Paź 2024 19:16

Tak, może Pani dochodzić zwrotu części nakładów poczynionych z majątku wspólnego na nieruchomość. Co do kredytów może Pani dochodzić połowy już spłaconej części
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)