2020.08.24 godz. 21:55 Jastrzębie-Zdrój, Śląskie

Czy mam się czego bać jezeli sąsiadka mieszkająca nad nami chce nas wyeksmitowac za puszczanie głośniej muzyki w dzień?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, wraz z narzeczonym wynajeliśmy mieszkanie od znajomego. Ostatnio sąsiadka nad nami zaczeła zglaszać problem do naszej sąsiadki nie do nas o to że za glośno puszczamy muzykę. Muzyka jest puszczona z radia ktore ma dwa głosniki i jest podłaczone to do telewizora i na telewizorze mamy głośność na 25 wiec nie jest to bardzo glosno, mamy dziecko wiec nie puszczamy az tak glosno. Sąsiadka zaczeła sie skarzyc do naszej kolezanki ze niby zagłosno i straszy nas eksmitacją. Co mam zrobic w tym przypadku czy mam sie czym przejmować

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Sie 2020 12:03

Dzień dobry, zakładam, że znajomy nie będzie chciał wypowiedzieć umowy najmu, więc nadgorliwością sąsiadki raczej nie ma się co przejmować, bo słuchanie muzyki w ciągu dnia to za mało na eksmisję z art. 13 ustawy o ochronie praw lokatorów. Pewnie może się zdarzyć, że będzie próbować wzywać Policję do wykroczenia z art. 51 Kodeksu wykroczeń. Tym też wedle opisu raczej nie ma się co przejmować, bo nie powodujecie Państwo nadmiernego hałasu, ale zwyczajnie korzystacie z mieszkania, co przy ewentualnej wizycie Policji warto wyjaśnić. Pozdrawiam, adw. Michał Filec

Zmodyfikowano dnia: 25 Sie 2020 12:04
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)