2021.08.20 godz. 17:46 Kwidzyn, Pomorskie

Czy mam szanse na alimenty na 3 dzieci po 700zl kiedy m a tka nie pracuje, opiekuje się 24 godz. Dziećmi. a ojciec dzieci zarabia 4800 bierze kredyty 2rowery

Wyjaśnienie sytuacji

Matka, 3 dzieci i ojciec mieszkają u niego on płaci tylko opłaty mieszkaniowe. Resztę matka. Córka będzie odczulania na kurz miesięczny koszt dziecka to 1500zl mam szanse na alimenty? Mam dowody na szkole paliwo leki, wyżywienie, rozrywkę,

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Światłowski

Tarnów, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Sie 2021 12:48

Wysokość alimentów na dzieci jest uzależniona od potrzeb dziecka zależnie od jego wieku a także od możliwości zarobkowych rodziców. Sąd w ewentualnym postępowaniu będzie badał nie tylko dochody ale i możliwości zarobkowe rodziców. Bez zapoznania się z dokumentacją wydatkami, dochodami i posiadanym majątkiem trudno oszacować ewentualną wysokość alimentów.