2021.12.09 godz. 11:19 Łask, Łódzkie

Czy mam szansę otrzymać zwrot zadatku za niewykonaną usługę stolarską zawartą ustnie?

Wyjaśnienie sytuacji

02.07.21 był u mnie stolarz i zawarliśmy ustną umowę na wykonanie półkotapczanu 06.07.21 napisał smsem że koszt 3000, ja odpisałem że proszę realizować zamówienie. Tego samego dnia zadzwonił że potrzebuje zadatek w wysokości 1000 zł. tego samego dnia przysłał numer konta i zrobiłem przelew. 07.08.21 Wysłałem sms jak sprawa mebli. 27.08.21 zadzwoniłem do niego a on się wykręcał że czegoś tam nie ma więc mu powiedziałem że jak nie da rady to niech odda zadatek i kończymy współpracę i od tej pory kontakt się urwał. W smsach tylko napisał żebym podał numer konta to odda. posiadam wszystkie smsy.

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Gru 2021 12:03

Jeżeli posiada Pan dane stolarza, to można złożyć pozew do sądu, wcześniej przesyłając stolarzowi wezwanie do zapłaty. Jeżeli zna Pan tylko numer telefonu i rachunku bankowego, to należy zgłosić sprawę na policji jako oszustwo.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (9 głosów)