2021.07.27 godz. 13:38 Wrocław, Dolnośląskie

Czy mam szansę wygrać sprawę o podwyższenie alimentów?

Wyjaśnienie sytuacji

Po obronie tytułu licencjata mam zamiar iść na studia zaoczne, które są płatne. Dodatkowo zaczynam pracę w nieruchomościach, dlatego też moje wynagrodzenie nie zawsze będzie takie samo. Ojciec od zawsze uchylał się od płacenia alimentów, dlatego też ma komornika, dzięki któremu dostaje alimenty na czas. Ojciec mieszka oraz finansuje swoją nową partnerkę życiową, nie są jednak małżeństwem. Dostaję teraz alimenty w wysokości 500zł, jednak uważam, że jest to zbyt mała kwota, żeby utrzymać się w dużym mieście. Czy jeśli wniosę o podwyższenie alimentów do 900zł to mam szansę wygrać sprawę?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Lip 2021 19:43

Dzień dobry, jeżeli rozpocznie Pani pracę i studia zaoczne, to nie ma szans, aby otrzymała Pani podwyższenie alimentów. Co więcej, rozpoczęcie pracy jest podstawą do uchylenia obowiązku alimentacyjnego. pozdrawiam