2023.11.24 godz. 16:13 Ząbkowice Śląskie, Dolnośląskie

Czy mam szanse wygrać z prywatną firmą o odszkodowanie za dyskryminację płciową?

Wyjaśnienie sytuacji

Szef zatrudnił mnie od 1 stycznia 2023 roku dał mi 3000 zl stawki i do dnia 15 września pomimo próśb z mojej strony nie dostawałam umowy a stawka nie wzrosła przez ten okres . Był słaby kontakt z szefem często nie widziałam go nawet przy wypłacie bo przekazywał ja koledze w zaklejonej kopercie . dostawałam najniższą wypłatę ze wszystkich pracowników (byłam jedna kobieta pracująca w jego firmie ) .po zwolnieniu się nie wypłacił mi za 4 dni w których byłam z chorym dzieckiem (bez umowy ) . Jak zapytałam nie dostałam odpowiedzi dlaczego tego nie zapłacił

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Ilona Bałdyga

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Lis 2023 02:29

Na podstawie tego co napisałam Pani w poście nie widać w tym opisie dyskryminacji pod względem płci moim zdaniem. Jeśli nie wypłacono wynagrodzenia lub nie otrzymała Pani umowy lub nie zachowano okresu wypowiedzenia to można wystąpić z odpowiednim roszczeniem do sądu pracy. Jeśli nie było umowy to możliwe, że pracodawca nie zgłosił Pani do ZUS.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)