2022.12.08 godz. 09:12 Poznań, Wielkopolskie

Czy mam szanse zeby dziecko mialo moje nazwisko a nie nazwisko ojca dziecka czy tez nasze razem. Co mam zrobić

Wyjaśnienie sytuacji

Ojciec dziecka nieinteresowal sie przez cała ciaze na dodatek wyzucil mnie z domu jak bylam w ciazy nie pomagal. Teraz dziecko sie urodzilo i oczekuje by mialo jego nazwisko a ja bym chiala by nazwisko miala po mnie a on byl by tylko uznany jako ojciec wiem ze za kazdym razem jak bede chiala cos zalatwic to on mi na nic nie pozwoli. Niechce mu ograniczac kontaktow ale niechce byc tez pod ciogla jego kontrolą chialabym tez zalozyc rodzine z innym partnerem a wiem ze na wszytko bede musiala miec zgode ojca dziecka. Nie iteresowal sie wczesniej teraz tez jeszcze ojcostwo nie zostalo przyznane.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Edyta Beata Dąbrowska

Tomaszów Mazowiecki, Łódzkie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Gru 2022 14:06

Dziecko nie musi mieć nazwiska tylko ojca. Jeśli chce Pani uzyskać odpłatną pomoc prawną zapraszam do kontaktu przez formularz na stronie https://prawniktomaszow.pl/uslugi/#uslugi-on-line