2020.05.25 godz. 20:57 Piotrków Trybunalski, Łódzkie

Czy mam zapłacić mimo że spłaciłem zadłużenie?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, właśnie spłaciłem zadłużenie komornicze na rzecz firmy windykacyjnej Best. Mam papier od komornika który potwierdza spłatę. Tymczasem dzisiaj zadzwoniła do mnie pani z Besta i poinformowała mnie że mam dopłacić jeszcze 1200 zł bo to co pobrał komornik rzekomo nie starczyło na spłatę długu. Nie wiem co mam robić, nie chciałbym żeby za jakiś czas to zadłużenie znów narosło i bym znów musiał coś spłacać. Mam mimo wsxystko zapłacić tej firmie? Czy Oni mogą działać w ten sposób? Czy komornik mógł pobrać faktycznie za małą kwotę? Proszę o pomoc.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Wołczkiewicz

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Maj 2020 13:06

Czy "papier od komornika, który potwierdza spłatę" to postanowienie o zakończeniu postępowania? Jeżeli tak, to komornik nie może wszczynać już postępowania w oparciu o ten konkretny tytuł wykonawczy. Jeżeli jest jakaś inna wierzytelność, o której pisze Pani z Best - to oczywiście wierzyciel może jej dochodzić, wszczynając nowe postępowanie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)