2024.01.16 godz. 12:32 Warszawa, Mazowieckie

Czy mam zapłacić podatek do Urzędu Skarbowego

Wyjaśnienie sytuacji

Mama zmarła w listopadzie 2022r i na podstawie notarialnie sporządzonego spadku zostawiła synom ,mnie i bratu swoje mieszkanie.w którym mieszkała od przeszło 20 lat. Na początku 2023 r notarialnie brat przejął całe mieszkanie wyłącając mnie połowę jego wartości w gotówce. Czy mam załacić do US podatek od otrzymanej kwoty.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Ilona Bałdyga

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Sty 2024 13:31

Najbliższa rodzina nie płaci podatku od spadku pod warunkiem złożenia do US formularza SD-Z2. Formularz należy złożyć w terminie 6 miesięcy od rejestracji aktu poświadczenia dziedziczenia lub od dnia uprawomocnienia się postanowienia sądu.

Zmodyfikowano dnia: 20 Sty 2024 13:32
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)