2024.06.27 godz. 21:59 Wrocław, Dolnośląskie

Czy matka dziecka ma prawo nakazać ojcu wykonanie testu na obecność używek lub alkoholu bez żadnych symptomów czy oznak nietrzeźwości?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Czy matka dziecka ma prawo nakazać ojcu wykonanie testu na obecność używek lub alkoholu bez żadnych symptomów czy oznak nietrzeźwości pod groźbą nie wydania dziecka na wakacje w umówionym terminie? Czy ojciec ma obowiązek test taki wykonać? Jaka instancja może nakazać kontrolę trzeźwości rodziców? Kto na miejscu może rozstrzygnąć taki spór jeżeli rodzice nie mają porozumienia?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Bartosz Butkiewicz

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Cze 2024 15:26

Dzień dobry, sprawa wymaga szerszego omówienia i w tym zakresie sugeruje bezpośredni kontakt z mecenasem.