2024.08.29 godz. 14:51 Szczecin, Zachodniopomorskie

Czy matka dziecka może zabronić ojcu kontaktu z dzieckiem?

Wyjaśnienie sytuacji

Po 5 latach okazało się, że nie jestem ojcem dziecka. Przyznała się do tego matka dziecka i potwierdziły to testy DNA. Matka dziecka zaczęła utrudniać kontakt z dzieckiem pod pretekstem „albo płacisz albo nie widzisz się z dzieckiem”. Alimenty nie były zasadzone przez sąd, byliśmy dogadani między sobą. Co w takiej sytuacji należy zrobić?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Bartosz Butkiewicz

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Sie 2024 17:09

Dzień dobry, ojciec dziecka ma prawo do kontaktu z dzieckiem na równi z matką. Ich ograniczenie lub nawet pozbawienie może nastąpić jedynie na drodze sądowej po spełnieniu określonych warunków.