2021.09.04 godz. 10:36 Warszawa, Mazowieckie

CZY MATKA MOZE UNIEMOŻLIWIAĆ KONTAKTY OJCA Z SYNEM ,KIEDY NIE MA JESZCZE WYROKOW SADU

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Mam ogromny problem . Po naszym rozstaniu partnerką zabrała dziecko (mieszkaliśmy razem) i teraz na kilka moich prób uniemożliwia mi kontakt z synem. Syn ma 2,5roku ,tęskni za mną ,chce do mnie . Raz go widziałem bo wiedziałem że będzie w przychodni ,płakał że chce do taty ( mam filmik z pożegnania) Była narzeczona mówi chcesz syna idź do sądu. No i ok , zrobię wszystko,żeby odzyskać małego. Jak mam to zrobić z tym sądem ? Jeszcze dodam że matka chciała polubownie dawać mi syna 2x w miesiącu ,na co się nie zgodziłem ponieważ jestem bardzo zżyty z synem i mam z nim wiele planów

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Arkadiusz Stelmach

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Wrz 2021 16:15

Proszę złożyć wniosek o ustalenie kontaktów z synem do sądu właściwego dla jego miejsca zamieszkania. Najlepiej złożyć również wniosek o zabezpieczenie, tak aby jak najszybciej mógł Pan wyegzekwować kontakty. Opłata sądowa od takiego wniosku wynosi 100 zł.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)