2024.10.07 godz. 09:48 Piła, Wielkopolskie

Czy mąż lub teściowa mogą mnie wyrzucić z mieszkania?

Wyjaśnienie sytuacji

Od 7 lat z mężem i dzieckiem mieszkamy w mieszkaniu które należy do teściowej. Mąż chce się ze mną rozwieść ale nie wniósł jeszcze dokumentów rozwodowych, czy on lub jego matka mogą mnie wyrzucić z dnia na dzień na ulicę?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Magdalena Borowik-Tomalska

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Paź 2024 16:06

Szanowna Pani, właściciel nieruchomości nie może samodzielnie wyrzucić lokatora z dzieckiem. Procedura eksmisji musi odbywać się za pośrednictwem sądu i komornika. Z poważaniem, adw. Magdalena Borowik-Tomalska