2022.10.24 godz. 10:32 Siemiatycze, Podlaskie

Czy mąż może mnie wymeldować i zabronić kontaktów z dziećmi?

Wyjaśnienie sytuacji

Mąż nadużywa alkoholu, musiałam uciekać z domu od dwóch miesięcy mieszkam w innej miejscowości.Dzieci w ciągu tygodnia mieszkają w internatach i przyjeżdżają tylko na weekend. Każdy ten czas jadę do nich i spędzam z nimi czas.Mąż twierdzi że mieszkam z kochankiem grozi mi śmiercią. Co mam robić w tej sytuacji?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Anna Albińska

Białystok, Podlaskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Lis 2022 21:02

Mąż nie może zabronić Pani kontaktu z dziećmi. Potencjalnie mógłby Panią wymeldować, ale samo wymeldowanie jako czynność czysto ewidencyjna nie powoduje, że jest Pani pozbawiona prawa do wspólnego mieszkania. W przypadku gróźb należy rozważyć złożenie odpowiedniego zawiadomienia. Jest także możliwość roszczenia o nakazanie opuszczenia miejsca zamieszkania przez sprawcę przemocy. Wszystko zależy od Pani decyzji co do dalszego życia i uregulowania spraw z mężem. W tej kwestii niezbędna jest dłuższa rozmowa. Pozdrawiam serdecznie

Zmodyfikowano dnia: 16 Lis 2022 21:04