2023.08.01 godz. 15:36 Józefosław, Mazowieckie

Czy mi się coś należy a jeśli tak to jak dalej postępować ?

Wyjaśnienie sytuacji

Mój ojciec zmarł 19.10 2018. Przez okres ok 13 lat moja siostra ze swoim synem zamieszkiwała z ojcem w wolnostojącym domu . Po śmierci ojca sprzedała nieruchomość wraz z garażem / dwie hipoteki/ i kupiła sobie dom pod Warszawą. Ojciec nie pozostawił testamentu. Siostra sprzedała powyższe nieruchomości i nic nie mówiła jakie były podstawy by zgarnęła wszystko.Ojciec też mnie nie wydziedziczył.Rozmawiałem z siostrą, pisałem o wyjaśnienie sprawy w celu okazania dokumentów uprawniających ją do samodzielnej sprzedaży i całkowite pominięcie mnie w sprawach spadkowych.Wymieniona unika odpowiedzi.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Sie 2023 08:50

Dzień dobry, proszę sprawdzić nieruchomości i ich księgi wieczyste - kto był właścicielem i na jakiej postawie ta własność została ustanowiona. Przysługuje Panu prawo do zachowku - przedawnia się ono po 5 latach od śmierci spadkodawcy. Jednakże najpierw trzeba by ustalić substrat zachowku. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin tel. 607153023 email agnieszka@kancelaria-uranin.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)