2022.04.06 godz. 16:11 Łuków, Lubelskie

Czy mimo tego, że okres wynajmu mieszkania minął muszę w nim mieszkać kolejne dwa miesiące?

Wyjaśnienie sytuacji

Wynajmuje mieszkanie. W poniedziałek kończy mi się umowa, wynajmujący twierdzi, że obowiązuje mimo tego okres wypowiedzenia. W umówię zawarte jest zdanie:”Dodatkowo, niezależnie od okresu najmu, obowiązuje okres wypowiedzenia- 2 miesiące”. Czy mimo tego, że okres wynajmu mieszkania minął muszę w nim mieszkać kolejne dwa miesiące?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bartłomiej Skiba

Białystok, Podlaskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Kwi 2022 10:59

Okres wypowiedzenia ma zastosowanie wówczas gdy lokator chce rozwiązać umowę przed upływem czasu na jaki była zawarta. Jeżeli umowa ulega rozwiązaniu z powodu upływu czasu na jaki została zawarta to lokator nie ma zastosowania jakiekolwiek wypowiedzenie ponieważ umowa już nie obowiązuję, a tym samym lokator nie ma obowiązku mieszkania w lokalu po rozwiązaniu umowy. Także nie musi Pan/Pani mieszkać w mieszkaniu przez kolejne 2 miesiące.