2022.07.08 godz. 12:17 Starogard Gdański, Pomorskie

Czy mogą mi nie zwrócić wpłaconych pieniędzy ?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, zakupiłam sukienkę w salonie sukien ślubnych. Sukienki właściwie jeszcze nie ma bo dopiero w kwietniu będę miała brane wymiary żeby mogli ją uszyć. Niestety kilka dni temu doszło do wypadku narzeczonego i leży w śpiączce. Zadzwoniłam do salonu prosząc o zwrot gotówki, ale odpowiedzieli, że nie ma możliwości zwrotu. Tylko teraz moje pytanie jeżeli na umówię nie ma nic napisane o zwrotach czy mogą nie zwrócić mi gotówki? I tak samo podobno nie ma u nich zwrotów ani wymiany, a mi zaproponowali wymianę czyli zwrot by był możliwy tylko zależne jest to od dobrej woli właścicielki salonu ?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Lip 2022 13:44

Jeżeli suknia nie została jeszcze uszyta, a termin jest odległy, to może Pani domagać się zwrotu całej wpłaconej kwoty. W tym celu należy wysłać od salonu pismo (listem poleconym) z wypowiedzeniem umowy i żądaniem zwrotu wpłaty. Jeżeli jest Pani zainteresowana odpłatnym sporządzeniem takiego pisma, zapraszam do kontaktu.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)