2020.10.17 godz. 22:59 Nysa, Opolskie

Czy moge bez poniesienia kary zmienic zaakceptowana umowe wypowiedzenia najmu na natychmiastwa?

Wyjaśnienie sytuacji

Zlozylam wypowiedzenie wynajmujacemu,ze z przyczyn epidemii i braku finansow opuszczam lokal do 01.11.2020 Wynajmujacy oprocz kary za szybkie rozwiazanie chce rowniez za miesiace w ktorym nie bede mieszkala czynsz. W mieszkaniu jest wilgoc i plesn, wynajmujcy twierdzi,ze da sie z tym zyc. Tak jak w tytule. Moge bez konsekwencji zmienic umowe wypowiedzenia aby nie placic chociaz za czynsz za miesiac w ktorych i tak nie bede mieszkala?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Ewelina Wolny

Środa Śląska, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Paź 2020 12:24

Dzień dobry, grzyb i pleśń może zagrażać zdrowiu najemcy także może Pani wypowiedzieć umowę ze skutkiem natychmiastowym, bez konsekwencji. W przypadku jednak, gdy właściciel będzie domagał się zapłaty czynszu i skieruje sprawę na drogę postępowania sądowego, będzie Pani musiała udowodnić, że w istocie takie zagrożenie zdrowia istniało. Pozdrawiam serdecznie.