2021.06.23 godz. 11:05 Warszawa, Mazowieckie

Czy mogę być właścicielem mieszkania, jeżeli kredytobiorca jest moja mama?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, niedawno moja mama wzięła kredyt na zakup mieszkania od dewelopera. Jeszcze czekamy na termin spotkania u notariusza, aby podpisać dokumenty. Czy moja mama może ustawić mnie (jestem jej synem) jako jedynego właściciela mieszkania, pomimo ze to ona jest kredytobiorca? A jeżeli nie, to czy może być to chociaż 50% moje mieszkanie?

Odpowiedzi prawników:

Magister prawa

. .

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Cze 2021 13:17

Witam,w związku z tym, że kredyt jest już wzięty, zakładam, że czekają Państwo na termin podpisania Umowy przyrzeczonej tj. przeniesienia własności lokalu na Pana mamę, a Umowa deweloperska, podpisywana przed ukończeniem budowy, jest już w Państwa rękach. Przy zawieraniu Umowy deweloperskiej przyszły właściciel lokalu ma status "Nabywcy",który zazwyczaj jest zobowiązany wprost do podpisania Umowy przyrzeczonej. W czasie pomiędzy dwoma Umowami osoba ta nie powinna się zmieniać. Po podpisaniu Umowy Przyrzeczonej Pana mama może przepisać na Pana mieszkanie, w drodze Umowy darowizny nieruchomości.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)