2019.09.02 godz. 00:47 Poznań, Wielkopolskie

czy mogę być zatrudniona jako nauczyciel mianowany zgodnie z 9 a ustęp 5 - Karta Nauczyciela

Wyjaśnienie sytuacji

jeśli: przepracowałam w szkole wyższej 12 lat - od 2008 do 2014 zajęcia na studiach doktoranckich- umowy zlecenie zatrudniające mnie z tytułem mgr jako nauczyciela akademickiego , umowy z uniwersytetem i innymi szkołami wyższymi od 2014 roku październik do 2019 roku wrzesień umowa o pracę ze stopniem dr w charakterze adiunkta? Dziękuję za odpowiedź

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Wojciech Górny

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Wrz 2019 10:48

Art. 9a ust. 5 KN mówi o "okresie pracy" na uczelni. Generalnie sformułowanie "okres pracy" (wszystkie formy pracy - także umowy cywilnoprawne) jest przeciwstawiane terminowi "okres zatrudnienia" (tylko stosunek pracy). Zgodnie z tym, dla wykazania okresu pracy, należałoby wliczyć także okres, gdy pracowała Pani na umowie zlecenia. Zalecam, jednak zwrócenie się z wnioskiem do właściwego kuratora oświaty o wydanie interpretacji w indywidualnej sprawie.