2022.01.31 godz. 16:52 Pruszcz Gdański, Pomorskie

Czy moge cos zrobic zeby byly partner zostal zobowiazany do platnosci rat kredytu ktory ja zaciagnlam na jego samochod

Wyjaśnienie sytuacji

W pazdzierniku kupilismy z arzeczonym samochod za 160 tysiecy zlotych. Tyle ze ja wzielam krdyt na siebie poniewaz partner jest obcokrajowcem i w tym momencie mial koniec karty pobytu i zaden bank nie chcial jemu na dana chwile dac kredytu. Jestem współwłaścicielem tego auta w dowodzie rejestracyjny. Teraz niestety rozstalam sie z partnerem. On chce zabrac samochod bo to jego miłość i placic mi co miesiac na raty. Niestety starcilam zaufanie do bylego juz partnera i zastanawiam sie czy mozna spisac jakas umowe ze zobowiazuje sie do oplaty a jak nie to sprzedaje samochod i spalaca. kredyt

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Michał Mikołajczak

Poznań-Grunwald, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 01 Lut 2022 08:40

Dzień dobry, moim zdaniem, jeżeli narzeczony miałby zabrać samochód, to musiałby się także stać kredytobiorcą. Niestety, wydaje mi się, że bank nie wyrazi zgody na przejęcie przez niego długu. Oczywiście, można podpisać z nim umowę, w której zobowiąże się on do spłaty kredytu, ale nie spowoduje to ustania Pani odpowiedzialności wobec banku. W związku z powyższym uważam, że należałoby się zastanowić nad sprzedażą tego samochodu i rozliczeniem środków. Kwota kredytu jest na tyle duża, że każde inne rozwiązanie będzie dla Pani bardzo ryzykowne. Pozdrawiam