2023.09.29 godz. 13:45 Tuliszków, Wielkopolskie

Czy mogę coś zrobić żeby odzyskać posiadłość, którą zajmuje wujek zameldowany na stałe z rodziną?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Rodzice są właścicielami domu w Wielkopolsce wraz z działką. Dziadek przepisał im notarialnie ponad 15 lat temu. Później okazało się że pod adresem zameldowany jest na stałe brat taty. Nie ma zamiaru się wyprowadzać bo twierdzi że po 20 latach należą mu się pieniądze za zasiedzenie. Zajął już 2 część bliźniaka, poniszczył wszystko dookoła. Zniszczone drzwi w budynkach, składowane różne rzeczy. Ogólnie zrobił syf na podwórku. Nie ma żadnej umowy najmu, nigdy też nie chciał płacić. Jedynie to płaci za wodę rachunki co miesiąc. Czy jest jakaś szansa na odzyskanie własności?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Wrz 2023 17:55

Oczywiście, zasiedzenie w jego przyzpadku to okres 30 lat (w złej wierze). Państwa możliwe roszczenia to: 1. wezwanie do opróżnienia lokalu 2. pozew o eksmisję (i egzekucja po uprawomocnieniu) 3. odszkodowanie za bezumowne korzystanie z lokalu. Zapraszam do kontaktu jeśli potrzebujecie Państwo pełnomocnika procesowego w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)